wz
Zpět na DeDyho WEB
 

D.I.P.R.I.P. minirecenze – modifikace pro Half-Life 2.

Verze distribuovaná na Steamu – 19. 10. 2008

Jedná se o free modifikaci (zdarma), které Valve udělilo oficiální podporu, díky níž je možné ji stáhnout přímo ze Steamu a navíc možno splnit 23 chivementů. Považuji to za opět geniální tah Valve, díky kterému se Steam stává ještě větším centrem domácí zábavy. Vůbec bych se nedivil, kdyby za 10 let byl Steam zcela samostatný operační systém a uživatel by si jen vybral, zda spustit Steam, Linux či Windows. :o)

Hlavní rysy hry:
Rychlá bojová auta

 
   
 
   
 

D.I.P.R.I.P. jsou futuristická autíčka s tím, že se nejedná o závod, ale o boj v autech na velkých mapách. Hlavní bojový mód se točí okolo urania, které si červený a modrý tým krade a odváží ze základen ve stylu Capture the Flag. Na výběr je ze 3 druhů aut lišící se několika vlastnostmi jako jsou rychlost, pancéřování, atd. Ozbrojení mají všechna auta stejné, tedy kulomet, machinegun a rakety, u kterých lze zvolit 3 druhy účinnosti s tím, že čím ničivější raketa tím menší kadence. V praxi to znamená, že slabé rakety lze střílet mnohem rychleji než ty účinnější. Munice se pak doplňuje na mapě v předem definovaných powerupech. Jedná se tedy o poměrně jednoduchý herní koncept.

Po 1 hodině hraní jsem měl projeté všechny mapy, osvojené ovládání a grafiku nastavenou na LOW detaily a i přes to, se mi hra cukala, což bylo následkem mého stařičkého PC (Atlon XP 2200, Radeon 1600Pro). Bohužel tohle byl jediný negativní faktor, který zapříčinil, že jsem hru po třech hodinách škubaného hraní ukončil s tím, že si musím pořídit nové PC.

A jak se D.I.P.R.I.P. tedy hraje, když vynechám slovo škubaně? Inu velmi zábavně a možná až příliš divoce! Na pomalou taktiku nebyl čas a kupodivu rychlé akce mi nikterak nerušily zážitek z hraní. O grafice mohu napsat jediné, úžasná! Stačí kouknou na obrázky kolem típnuté na LOW detaily. Venkovní prostory jsou obrovské a působily na mě uvěřitelně. Jediné co prostředí dělilo od reálného pojetí byla hrubá barevnost, která ovšem nijak nerušila. Grafika je jednoduše řečeno na free mod precizně provedená. Co více! Stromy a telefonní budky při cestování ustupovali mému autu a já se tak cítil jako ve Flatout 2. Bravo! Ať už mám nové PC, abych mohl napsat nejen plnohodnotnou recenzi.

Verdikt:
Verdikt nevyřknu, dokud si tuhle hříčku nezahraji pořádně několik hodin na novém PC.

Hodnocení: ???

Zpět na DeDyho WEB