wz
Zpět na DeDyho WEB

Alien Swarm by DeDy (aktualizováno 24. 1. 2011)

Alien Swarm je dostupný zdarma na Steamu. Herní mechanismus je dokonalý pro hru 2–4 hráčů, přesto mám myšlenku, jak ho ještě obohatit. Moje představa mění pouze přístup do misí a ohodnocení hráče. Dále obohacuje hru pro jednoho hráče.

Hráč je velitelem vesmírné stanice na orbitu planety. Ta slouží jako úložiště pro vytěžené suroviny v dolech na planetě určených k transportu na Zemi. Stanice je sestavena z modulů. Ty je možno oddělit a připojit k vesmírné lodi. Loď přilétá cca jednou ročně. Střídají se tak tři úložné prostory sestavené z modulů. Zatímco jeden se nakládá na planetě vytěženými surovinami, druhý je vykládán na Zemi. Třetí putuje s vlečnou lodí vesmírem. Stanice plní funkci zásobovacího uzlu pro kolonie na planetě. Posádku stanice tvoří 12 lidí – 2 velitelé, 2 vědci, 2 technici, 2 vojáci, 2 piloti a 2 navigátoři. Stanice disponuje ošetřovnou, laboratoří, dílnou, ubikacemi a jídelnou. Je počítáno i pro krizové situace, kdy může poskytnou útočiště pro stovky lidí.

Planeta je poseta koloniemi, doly, výzkumnými středisky a vojenskými základnami. Hra začíná v momentu, kdy přestanou fungovat ochranné štíty (sabotáž) a vypukne panika po napadení místní faunou. Hráč si bude z orbitu vybírat, na kterou kolonii poletí a pokusí se o záchranu přeživších. Na výběr je 8 postav (piloti a navigátoři jsou nehratelné charaktery). Všechny lokace (cca 20–30 map různých velikostí) jsou dostupné od počátku hry. Jeden hráč může hrát obtížnost EASY, dva lidé obtížnost NORMAL, tři HARD a čtyři BRUTAL. Obtížnost bude určovat dostupné úkoly. Splnění úkolu hráči zajistí jistý bonus ve formě zbraně nebo vybavení. Obtížnost NORMAL se jednomu hráči zpřístupní po splnění všech úkolů dané lokace na EASY.

Kolik lidí může hrát danou obtížnost?
EASY – jeden hráč
NORMAL – dva hráči nebo jeden po dokončení dané mapy na easy
HARD – tři hráči nebo dva po dokončení dané mapy na normal
BRUTAL – čtyři hráči nebo tři po dokončení dané mapy na hard

Čím větší obtížnost, tím více úkolů je na mapě dostupných.

Příklad 1: Nový hráč je sám a proto může hrát všechny mapy jen na EASY obtížnost. Vybere si mapu, kde má za úkol najít přístupový klíč a osvobodit dva přeživší. Po dokončení dostane odměnu např. granáty a možnost si mapu zahrát na obtížnost normal. Ta přidá další dva nové úkoly. Zjistit proč nefunguji ochranné štíty a zajištění muničního skladu. Odměnou za splnění bude nová zbraň, např. automatická brokovnice.

Příklad 2: Je tu jiný hráč, který má možnost od začátku hrát hru ve čtyřech lidech. Proto zvolí obtížnost BRUTAL. K dispozici jsou již dva výše zmíněné úkoly pro EASY a NORMAL. Nově jsou k dispozici další úkoly pro obtížnost HARD a BRUTAL. Obtížnost HARD dává za úkol najít zásoby potravin a naložit je na transport na vesmírnou stanici + záchrana někoho. Obtížnost BRUTAL dává za úkol najít dva energetické články a zprovoznit energetický štít kolonie. Odměny budou např. útočná puška s granátometem a za BRUTAL energetický štít postavy.

Hráč bude vidět dostupné mapy s informací na jakou obtížnost ji dohrál a jaký předmět či zbraň v ní získal. Pokud hráči zahájí hru na obtížnost BRUTAL, bude úkol na EASY mít navýšenou obtížnost tím, že přibydou nepřátelé. To samé NORMAL a HARD. Některé úkoly může splnit pouze konkrétní postava. Technik hackne dveře, vědec provede analýzu v laboratoři, atd. Poté co hráč dohraje všechny mapy na NORMAL může zvolit promoci a hrát od začátku a bez získaného vybavení. NORMAL = bronzová medaile, HARD = stříbrná medaile, BRUTAL = zlatá medaile. Sabotér, který provedl deaktivaci štítu je třetí nepřátelská strana. Zatím neznámý útočník z vesmíru – predátor.

Nové vybavení:
Granáty, které se teleportují na místo, kam ukazuje zaměřovač a okamžitě vybuchnou.

Úkoly:
Vědec, který díky svému DNA nebo očím má přístup do tajných laboratoří.

Anglický překlad textu je zde

 
BlueBoard.cz